Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

Trauma- ja operatsioonijärgne taastumine

Sageli saab hooletusse jäetud lülisambaprobleemidest vabastada kõikvõimalike patoloogiate õnnestunud kirurgiline ravi. Kuid kirurgia võimuses ei ole parandada ligamentide ja lihaste nõrkust, mis toob vältimatult kaasa uued probleemid. Tänu operatsioonile taastub ainult töövõime ja kehaline aktiivsus, see aga on kõigest 30% probleemi lahendusest. Kellelegi ei ole saladus, et pärast kirurgilist ravi võivad tekkida tüsistused: valu tugevnemine, sisemine verejooks, närvilõpmete kahjustused, armkoe moodustumine jms. Väga tähtis on teada, kuidas pärast operatsiooni õigesti käituda ja neid reegleid järgida. Seepärast tagab 70% edust tervenemise teel õigeaegne kvalifitseeritud operatsioonijärgne rehabilitatsioon. Tänu sellele õpib patsient selga heas vormis hoidma ja suudab tarvitusele võtta vajalikud meetmed traumade  vältimiseks tulevikus.

Operatsioonijärgseks rehabilitatsiooniks on hulk meetodeid, kuid milles siis seisneb doktor Bubnovski meetodi peamine eelis? Bubnovski väljatöötatud meetod – see on kompleks spetsiaalseid, individuaalselt valitud harjutusi, mida tehakse mitmefunktsioonilistel antigravitatsiooni ja dekompressiooni funktsiooniga trenažööridel (MTB). Kõik harjutused on täiesti ohutud ja praktiliselt valutud. On väga oluline, et pärast operatsiooni oleks iga liigutus anatoomiliselt õige, kuna üsna sageli püsib lülisambas valusündroom ja liigutused on kammitsetud. Seepärast on treeningud patsiendile kokku pandud individuaalse programmi järgi ja toimuvad meditsiinikeskuse sertifitseeritud spetsialistide tähelepaneliku jälgimise all.

Õigesti sooritatud harjutused koos õige hingamisega parandavad vereringet ja füüsilist vormi, võimaldavad vältida operatsioonijärgseid tüsistusi ja lühendada taastumiaega. Need aitavad lülisamba koormust vähendada, taastades lülisamba konkreetse piirkonna funktsioonid ning võimaldades hoida kogu luu- ja lihaskond heas vormis.

Te elasite üle trauma, liigeseasendus- või lülisambaoperatsiooni? Nüüd on eluliselt vajalik hakata liikuma – liikuma doktor Bubnovski meetodi järgi! Taastades musklid ja tõstes organismi üldist toonust.

 

SPETSIALISTID

Platonova Irina Olegovna

Arst-kinesioterapeut. Luu- ja lihassüsteemi haiguste profülaktika ja ravi S. Bubnovski meetodil. Töötab alates
Üksikasjalikumalt

Keskusesse saate registreeruda meie kodulehel lehel märgitud telefonidel kontaktide täites vormi

Registreeru
Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski