Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

UNIKAALSED METOODIKAD

Unikaalsed kontrollitud metoodikad ja harjutused organismi tervendamise ning tugevdamise heaks.

GARANTEERITUD TULEMUS

Все пациенты получают желаемое оздоровление после курса лечения

RAHULOLEVAD PATSIENDID

Valuvaba elu – meie põhieesmärk töös patsientidega

Meie teenused

Meie keskuste peamisteks tegevussuundadeks on lülisamba- ja liigesehaiguste ravi ning operatsiooni- ja traumajärgne taastusravi. Kõik protseduurid põhinevad varjatud inimressursside kasutamisel, ilma operatsioonide ja ravimiteta.
Konsultatsioon
0
Kui traditsiooniline füsioteraapia ei aidanud, arstid aga suunasid operatsioonile, siis enne kui nõustute, tulge arst-kinesioterapeudi konsultatsioonile! Konsultatsioon koosneb kolmest etapist: I Haiguse analüüsimine, ravipõhimõtete selgitamine Selles etapis teeb arst-kinesioterapeut patsiendi jutu põhjal selgeks haiguse allika. Ta selgitab patsiendile, miks on vaja kasutada kinesioteraapia meetodit. Kuidas ja millise aja jooksul meetod tal haigusest võitu aitab saada.  Mida patsient pärast ravi Bubnovski metoodika raames saab. II  Individuaalne diagnoosimine kušetil, aga ka müofastsiaalne diagnostika Diagnoosimine viiakse läbi läbivaatuskušetil. Arst kontrollib patsiendi organismi reaktsiooni kehaasendi muutmisel ja lihtsate harjutuste sooritamisel. Kuptšinskaja tn 4 korpuses 4 asuvas keskuses on võimalik läbida diagnoosimine aparaadiga «Müofastsiograaf», mille on välja töötanud dr med Sergei Mihhailovitš Bubnovski, dr biol, prof G.A. Bobkov, cand med I.A. Permjakov. Selle tööpõhimõte põhineb naha üksikute bioloogiliselt aktiivsete punktide elektrijuhtivuse mõõtmisel koos nende vastava kombinatsiooniga ja nende väärtuste «aplitseerimisel»  seljaaju segmentidele. Müofastsiograafiline diagnostika võimaldab: - hinnata segmentaarselt lihaste (kaela, rinna ja nimme-ristluu piirkonna) funktsionaalset aktiivsust; - selgitada välja teiste haiguste taha maskeerunud varjatult kulgevad tugi- ja liikumisaparaadi haigused; - teha kindlaks piki lülisamba telge paiknevate lihasgruppide funktsionaalse pinge asümmeetria. Uuringu käigus tehakse kaks mõõtmist – enne ja pärast saalis testimist. Graafiku kujul saadud andmed näitavad kujukalt seljalihaste seisundit käesoleval ajahetkel, aga ka ainevahetuse taset lihaskoes, mis annab võimaluse süvaanalüüsiks, et koostada individuaalne tervenemiskava. III  Diagnostiline testimine Testimine toimub kinesioteraapia saalis – seepärast on vajalikud mugavad spordiriided ja -jalatsid. Diagnostika aitab kindlaks määrata patsiendi vastupidavuse astme. Konsultatsiooni tulemuste põhjal koostatakse iga patsiendi jaoks individuaalne harjutuste kompleks ja prognoositakse ravi vajalik kestus – reeglina 12-36 kinesioteraapia seanssi. Ravi käigus võib seansside arv muutuda. Konsultatsioonile on soovitav kaasa võtta: - lülisambavalude korral – magnetresonantstomograaf (MRT) või kompuutertomograaf (KT); - liigesevalude korral – röntgeniülesvõtted; - kaasnevate haiguste olemasolu korral – väljavõte haigusloost või patsiendikaardist.  
Raviprotsess
3
Millest raviprotsess koosneb: Konsultatsioon Soovitav on kaasa võtta: lülisambavalude korral – MRT või KT (magnetresonantstomograaf või kompuutertomograaf); liigesevalude korral – röntgeniülesvõtted; kaasnevate haiguste olemasolu korral – väljavõte haigusloost või patsiendikaardist. Konsultatsioon koosneb kolmest etapist: I Haiguse analüüsimine, ravipõhimõtete selgitamine; II Individuaalne diagnoosimine kušetil, aga ka müofastsiaalne diagnostika; III Diagnostiline testimine. Esimesele konsultatsioonile võib tulla ilma ülesvõteteta, kui aga nende järele tekib vajadus, saadab arst sellele diagnostilisele protseduurile. Diagnostiline testimine võimaldab raviplaani individuaalselt korrigeerida, mille järel antakse prognoos ravi kestuse kohta (12-36 seanssi). Selleks etapiks on vaja kaasa võtta mugav spordiriietus ja -jalatsid. Põhiosa Ravi aluse moodustavad treeningud taastusravisaalis juhendaja-metoodiku käe ja arsti kontrolli all. Kõigile absoluutselt vajalik kuur koosneb 12 seansist. Treeninguid võib külastada iga päev või ülepäeviti, aga mitte harvem kui kolm korda nädalas. Programm on arvestatud just 12, aga mitte 3-5 seansiks! Raviprogrammi läbimise käigus on vajalik arsti tagasiside, s.t, et patsient peab seansside ajal oma aistingud  ja tekkivad küsimused arstile edasi andma. Programm koostatakse järgnevuse ja järk-järgulisuse põhimõttel. Liigesevõimlemine Ravi vajalikks komponendiks on liigeste partervõimlemine. Treeningud toimuvad rühmas juhendaja-metoodiku juhatusel. Võimlemise eesmärk on liikumismustri parandamine, liigutuste koordinatsiooni taastamine, nende lihaste läbitöötamine, mis ei saa trenažööridel treenides piisavalt kaasatud (eelkõige kõhupressilihased). Treeningud toimuvad muusika saatel ja lõpevad venitus- ja lõõgastusharjutustega. Saunateraapia Harjutused trenažööridel ja võimlemissaalis lõpetab saun – tõeliselt tõhusaim  valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, mille loodus ja esivanemate tarkus on meile kinkinud. Esimene seanss on koolitav. Seansi kestus 20-30 minutit. Määrame igale keskusesse pöördujale reaalse tegevusprogrammi, arvestades kaasnevat patoloogiat, mille läbimisel saavutab ta talle vajaliku tulemuse ilma illusioonideta ja fantaasiata imelisest tervenemisest.  
Saunateraapia
0
Saun – see ei ole lihtsalt koht hügieeniprotseduurideks ja lõõgastumiseks, vaid ka iidne viis tervise taastamiseks ning tõhus meetod karastamiseks ja organismi tugevdamiseks! See on koht, millel on ammendamatu tervendav jõud, koht keha nooruse ja ilu hoidmiseks! Kinesioteraapias on saunateraapial lülisamba ja suurte liigeste haiguste ravis vastutav funktsioon! Pärast harjutusi võimlemissaalis trenažööridel ei ole lihasvalu välistatud. No ja parim ja kõige tõhusam vahend liigestes ja lihastes valu ja tursete leevendamiseks on külm vesi! Kuidas see ometi toimib? Kõik on väga lihtne! Põletikulistes piirkondades alandab külm vesi, eriti pärast leili keha lokaalset temperatuuri, parandab vereringet, taastab organismi haigete kudede isheemiliste piirkondade mikrotsirkulatsiooni, millega kaasneb lihaste ja ligamentide struktuuri elastsuse taastumine. Saunateraapia mõjul kaovad valu ja väsimustunne, mis on seotud piimhappe kiire kadumisega lihastest ja edasi toimub selle intensiivne muutumine glükogeeniks – üheks lihastegevuseks vajalikuks energiaallikaks. Jahedad veeprotseduurid tõstavad immuunsust ja on üldtugevdava toimega kõigile inimese organismi funktsionaalsetele süsteemidele, aga taastavad ka kindluse iseenda jõusse! Saunas käimisel on kahtlemata palju plusse. See taastab reipuse, rahustab oivaliselt närvisüsteemi, parandab vaimseid võimeid ja reguleerib ülekaalu. Saunas on soovitav käia paljude närvisüsteemi, kuse- ja suguelundite, seedetrakti, südame-veresoonkonna, naha- ning tugi- ja liikumisaparaadi  algstaadiumis haiguste ja ainevahetushäirete raviks. Tänu aktiivsele higieritusele leili võtmisel ja külma veega ülevalamisele puhastub nahk laitmatult ja uhutakse maha surnud naharakud. Selle tulemusena muutub nahk puudutamisel siidiseks ja siledaks. Saunateraapia esimene seanss on koolitav ja kestab 20-30 minutit. Määrame igale keskusesse pöördujale reaalse tegevusprogrammi, arvestades kaasnevat patoloogiat, mille läbimisel saavutab ta talle vajaliku tulemuse ilma illusioonideta ja fantaasiata imelisest tervenemisest! Saunateraapia on tõeliselt tõhusaim  valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, mille loodus ja esivanemate tarkus on meile kinkinud. Terve ravitsükli läbimisel on saun patsiendile tasuta.
Liigesevõimlemine
0
Meie ajal teab iga teine omast käest sellistest lülisamba- ja liigesehaigustest nag artriit, artroos, osteokondroos, lülivaheketta song ja paljudest teistest, millega kaasnevad tugevad ja tuimad valud seljas, kaelas ja pole haruldane, et põhjustavad ka valu südames. Selle tulemusena häirub igas eas inimestel harjumuspärane elurütm. Väljapääs leidub – liigesevõimlemine! Sellist laadi treeningud on meie kinesioteraapia ravikeskuses üks raviprotsessi põhikomponente patsiendi tervenemise teel. Doktor Bubnovski liigesevõimlemine on tõhus liikumismustri parandamisele, liigutuste koordinatsiooni taastamisele, füüsilise ja energeetilise keha täiustamisele suunatud harjutuste kompleks, see on nende lihasgruppide läbitöötamine, mis ei saa trenažööridel treenides piisavalt kaasatud – need on eelkõige kõhupressilihased. Tänu liigesevõimlemisele taastub liigeste loomulik liikuvus, kuna harjutuste tegemise käigus hakkab organismis tekkima liigesevedelik, mis on liigestele «määrdeks». Teisisõnu – inimene ei «krigise» enam. No ja tänu lihaste treenimisele moodustub niinimetatud lihaskorsett, mis hoiab ära ülekoormuse lihastele ja lülisambale! Harjutused kindlustavad mitte ainult lülisamba liikuvuse ja painduvuse, vaid ka töötlevad ja tugevdavad liigeseid, vabastades need soolaladestustest. Samuti reguleerivad need harjutused kilpnäärme talitlust, kõrvaldavad liigsed rasvaladestused ning parandavad märkimisväärselt liigutusvilumust.  Tänu liigesevõimlemisele paraneb psüühiline enesekontroll. See mõjub positiivselt üldisele enesetundele, toimides tervendavalt organismile tervikuna, andes juurde elujõudu ja tõstes meeleolu. Märgatavalt suureneb töövõime ja paraneb üldine vastupidavus! Liigesevõimlemine toimub rühmas doktor Bubnovski koolituse läbinud juhendaja-metoodiku valvsal juhendamisel ja kontrolli all. Nende peamine eesmärk on viia treeningud läbi iga patsiendi jaoks võimalikult tõhusalt, valides neile välja rea individuaalseid harjutusi ja soovitusi.  
Liigeste ravi
0
Enamasti jagatakse haigused tasemete järgi: Esimene tase – mõõdukas valu liigese piirkonnas, liigese liikuvuse ulatus jääb seejuures muutumatuks. Teine tase – valuaistingud on intensiivsemad, tekivad liigeses mis tahes liigutuse puhul. Tekib irradiatsioon (valu levimine teistesse piirkondadesse), liigutuste ulatuse mõõdukas vähenemine. Kolmas tase – pidevad tugevad valud, võimalikud ka rahulolekus ilma liigutustega selge seoseta. Liigutuste ulatuse selgesti väljenduv piiratus. Traditsiooniliste ravimeetodite arstid algselt eitavad  müofastsiaalsete kudede düstroofia kui lülisamba ja liigeste patoloogia arengu põhjuse rolli. Sellest ka «ravimeetodid»: määratakse blokaade, valuvaigisteid, korseti kandmist jne. Kõik see koos võib valu ajutiselt ära võtta, kuid ei lahenda probleemi. Kõige hullem on, et selline ravi viib liigeste enda lihaste atroofia ja patsiendi elukvaliteedi märgatava languseni. Antud ravitaktika puhul on patsiend täiesti tegevusetu. Meile aga on väga oluline, et patsiend saaks raviprotsessist aru ja sellest aktiivselt osa võtaks. S.M. Bubnovski metoodika põhjal ravitakse individuaalselt valitud harjutuste abil edukalt koksartroosi,  suurte liigeste artroose ja artriite (põlve-, puusa-, õla- ja küünasliigeste artroos). Pärast treeninguid taastub liigespindade toitumine, suureneb liikuvus ja valu kaob. Seejuures ei ole vaja võtta organismi teistele süsteemidele negatiivselt mõjuvaid ravimeid ning inimese üldine seisund ja elukvaliteet paranevad. Keskuse arstid uurivad luu- ja lihaskonna lihaste ja sidemete seisundit ja määravad seejärel individuaalse raviprogrammi taastusravisaalis spetsiaalsete trenažööride abil. Patsient osaleb aktiivselt kinesioteraapia meetodil läbiviidavas raviprotsessis, treenides spetsiaalselt tema jaoks koostatud ning kaasnevaid haigusi ja organismi iseärasusi arvestava kava alusel. Liigeste patoloogia ravi nõuab kompleksset ja individuaalset lähenemist ja just sellist lähenemist rakendatakse meie keskuses. See võimaldab meie patsientidel mitte ainult vabaneda valust, vaid mis peamine – kõrvaldada selliste seisundite põhjused. «Liigeseid ravivad ainult nende enda lihased! Oma lihaseid juhite ainult Teie ise! Ülejäänu on ravi illusioon ja annab vaid ajutist leevendust. Teist teed ei ole. Jah, see on raske, aga väga usaldusväärne.» S.M. Bubnovski  
Lülivaheketta songa ravi
0
Lülisevahelise ketta väljasopistumine on äärmiselt ohtlik ja komplitseeritud tugi- ja liikumisaparaadi haigus, millele on iseloomulik lülidevahelise kulunud diski tervikluse häirumine ja purunemine, aga ka säsituuma nihkumine diski füsioloogilisest lokalisatsioonist välja. Praegu on võimalik lülidevahelise ketta väljasopistumist ravida nii operatiivselt kui konservatiivselt. Kõik sõltub sellest, mis vormis haigus kulgeb. Lülidevahelise ketta väljasopistumisel võib tekkida paljudel põhjustel, millest põhilisemad on: rühihäire; lihaskorseti vaegarenemus; läbielatud traumad; ketta vananemine, mis on seotud degeneratsiooni ja elastsuse kadumisega; ülemäärased kehalised koormused koos järskude kehapööretega; pärilik tegur; ülekaal, mis süvendab tugevalt ülalloetletud põhjusi. Lülidevahelise ketta väljasopistumisele viitavad sümptomid: liikumisel (kummardumine, kehapöörded, raskuste tõstmine) tekkiv tugev valu seljas; jäsemete suremine ja tundlikkuse häired; pidev valu nimmepiirkonnas; pidevad peavalud; vererõhu kõikumine; vegetatiivsed nahahäired; pearinglus; tuharast reie tagaossa ja küljele kiirgav jalavalu; lülisamba liikuvuse vähenemine. Lülidevahelise ketta väljasopistumise edukaks raviks tuleb sellega alustada kohe esimeste sümptomite tekkimisel. Vajaliku ravi saate läbi teha meie Sankt-Peterburgis tegutsevas kliinikus. Meie kvalifitseeritud spetsialistid viivad läbi diski väljasopistumise kompleksravi. See toimub patenteeritud metoodika järgi, mis erineb põhjalikult kõigist teistest ja millel on hulk eeliseid. Meie läbiviidav lülidevahelise ketta väljasopistumise ravi on suunatud valu kiirele kupeerimisele ja haiguse põhjuste kõrvaldamisele. Miks tasub meie poole pöörduda? Lülidevahelise ketta väljasopistumist tasub meie meditsiinikeskuses ravida mitmetel põhjustel. Esiteks seepärast, et meil on olemas kõik vajalikud tänapäevased seadmed, mis võimaldavad rakendada kõiki lülidevahelise ketta väljasopistumise raviviise kõrgeimal tehnoloogilisel  tasemel. Teiseks töötavad meil ainult kogenud spetsialistid, kellel on olemas kõiki vajalikud oskused, et ravida  edukalt lülidevahelise ketta väljasopistumist nimme- või mis tahes muus selja piirkonnas. Kolmandaks – me läheneme igale patsiendile individuaalselt. Seepärast ravitakse lülidevahelise ketta väljasopistumist alati haigele kõige paremini sobiva skeemi järgi. Vähetähtis pole ka see, et meil toimib demokraatlik hinnapoliitika, tänu millele ei ole lülidevahelise ketta väljasopistumise ravi kulukas. Seejuures ei mõjuta soodne hind kuidagi osutatavate meditsiiniteenuste kvaliteeti. Lülidevahelise ketta väljasopistumise ravi meie spetsialistidele usaldades võite arvestada lühikese ajaga saavutatava suurepärase tulemusega. Anname endast kõik, et teie tervis taastada.  
Osteokondroosi ravi
0
Osteokondroos — levinud ja ohtlik lülisamba haigestumine, mida iseloomustab kõige sagedamini selgroolülide kettapindade skleroseerumine, lülidevahelise ketta degenereerumine ja äärmiste osteofüütide reaktiivne vohamine. Protsessis kahjustub kõhrkude, mis järk-järgult degenereerub. Edaspidi muutub see jäigaks — toimub «kõhre luustumine». Osteokondroosi tekkimise põhjused Osteokondroos tekib mitte ainult küpses eas inimestel, vaid viimasel ajal täheldatakse seda sageli vanuses 16-35 eluaastat. Haiguse tekkimise põhjusteks võivad olla: lülisamba kõverdumine; ülekaal; rühihäire; seljatraumad; ainevahetushäired; valed treeningvõtted spordisaalis; raske füüsiline töö; vähene liikumine; alajahtumine; halvad ökoloogilised tingimused; nõrk kehaline ettevalmistus; närvipinge; stress; treeningute järsk lõpetamine; istuv eluviis; Osteokondroosi sümptomid Osteokondroosi raviks arsti poole pöördumise põhjuseks on järgmised sümptomid: liikuvuse piiratus ja valu õlaliigeste; «segase» pea tunne; pearinglus; peavalud; kaelavalu ja pinge kuklalihastes; arteriaalse rõhu kõikumine; valu õlgades, abaluude piirkonnas ja kätes; ebamugavustunne, perioodiline või pidev valu liigestes, abaluude vahel või nimme-ristluu piirkonnas; istmikuvalu; sõrmede ja varvaste perioodiline suremine; jalgade kiire väsimine ja raskustunne. Kui aegsasti abi mitte otsida, võib osteokonroos üle minna selliseks tõsiseks haiguseks nagu lülivaheketaste protrusioon, mille ravi on väga pikaajaline ja mis võib kaasa tuua tüsistusi. Sellega kaasneb lülivaheketta pundumine lülisamba teljest väljapoole. Tasub teada, et lülisamba protrusioon võib põhjustada songa kujunemise. See haigus läbib mitu staadiumi, millest saab esile tõsta kolm. Esimesel kaasnevad lülivaheketta protrusiooniga ägedad lokaalsed valuhood. Sel ajal hakkavad fibroosvõrus tekkima mõrad. Teises staadiumis on täheldatav ketta väljapundumine 2-3 mm ja valu omandab juba irradieeruva iseloomu. Kolmandas staadiumis lülisamba protrusioon ägeneb, toimub ketta tugev väljapundumine, seejärel fibroosvõru puruneb ja tekib song. Valu muutub seejuures pidevaks ja teravaks ning siis vajab lülivaheketaste protrusioon juba operatiivset sekkumist. Osteokondroosi ja protrusiooni ravi Osteokondroosi ja lülivaheketaste protrusiooni ei tohi ise ravida, kuna sel juhul te ainult süvendate oma olukorda. Sellised haigused nõuavad  professionaalset ja asjatundlikku lähenemist. Seetõttu tuleb osteokondroosi ja lülisamba protrusiooni korral kohe arsti poole pöörduda. Kui elate Sankt-Peterburgis, saate saate vajaliku ravi läbida doktor Bubnovski meditsiinikeskuses. Meie spetsialistide käe all toimub lülivaheketta protrusiooni ja osteokondroosi ravi unikaalse metoodika järgi, mis annab suurepäraseid tulemusi. Selle tõhusus on korduvalt kinnitust leidnud. Seejuures on lülivaheketta protrusiooni ja osteokondroosi ravi ohutu ega põhjusta mingeid tüsistusi. Pärast ravi meie keskuses on saavutatud järgmine: kaob valu kaelas, seljas ja nimmepiirkonnas; lülisamba liikuvus paraneb; paraneb liikumisaktiivsus ja füüsiline töövõime; taastub kogu keha normaalne innervatsioon; paraneb peaaju verevarustus; paraneb elukvaliteet.  
Põlveliigese artroosi ravi
0
Artroos — see on aeglaselt progresseeruv liigesehaigus. Harilikult tekib see kesk- ja vanemaealistel inimestel. Liigeste artroosi sümptomid on: liikumisel rudin liigestes; valu liigestes; liigeste jäikus; liigeste mahu suurenemine. Kui märkasite endal selliseid sümptomeid, peate kohe hakkama artroosi raviga tegelema. Seda saate teha meie Sankt-Peterburgis tegutsevas meditsiinikeskuses. Meie kvalifitseeritud, märkimisväärse töökogemusega doktorid viivad selle haiguse põhjuste väljaselgitamiseks läbi diagnostika ja määravad ravi. Meie kliinikus ravitakse liigeste artroosi erilise metoodika järgi, mis aitab degeneratiiv-düstroofiliste muutuste arenemise alatiseks peatada, paljudel juhtudel aga tagasi pöörata. Meie juures läbitud ravi tulemusteks on: liigesevalude kõrvaldamine; liigeste liikuvuse paranemine; kogu organismi töövõime ja kehalise aktiivsuse tõus; liigesekudede taastumine; elukvaliteedi paranemine. Läbides meie juures põlveliigese artroosi ravi, saate vältida kõikvõimalikke komplikatsioone ning kokkuvõttes langeb ära kirurgilise sekkumise vajadus. Tänu sellele, et meie meditsiinikeskuses kasutatakse erilist metoodikat, toimub põlveliigese artroosi ravi mitte ainult maksimaalselt tõhusalt, vaid ka võimalikult lühikese ajaga. See aga tähendab, et patsiendil on suur šanss elada juba õige pea endist aktiivset elu. Meie poole pöördudes õnnestub teil põlveliigese artroos kindlasti välja ravida. Meie arstid teevad kõik võimaliku, et teile tervis tagasi tuua.  
Põlveliigese gonartroosi ravi
0
Artroos — see on aeglaselt progresseeruv liigesehaigus. Harilikult tekib see kesk- ja vanemaealistel inimestel. Liigeste artroosi sümptomid on: liikumisel rudin liigestes; valu liigestes; liigeste jäikus; liigeste mahu suurenemine. Kui märkasite endal selliseid sümptomeid, peate kohe hakkama artroosi raviga tegelema. Seda saate teha meie Sankt-Peterburgis tegutsevas meditsiinikeskuses. Meie kvalifitseeritud, märkimisväärse töökogemusega doktorid viivad selle haiguse põhjuste väljaselgitamiseks läbi diagnostika ja määravad ravi. Meie kliinikus ravitakse liigeste artroosi erilise metoodika järgi, mis aitab degeneratiiv-düstroofiliste muutuste arenemise alatiseks peatada, paljudel juhtudel aga tagasi pöörata. Meie juures läbitud ravi tulemusteks on: liigesevalude kõrvaldamine; liigeste liikuvuse paranemine; kogu organismi töövõime ja kehalise aktiivsuse tõus; liigesekudede taastumine; elukvaliteedi paranemine. Läbides meie juures põlveliigese artroosi ravi, saate vältida kõikvõimalikke komplikatsioone ning kokkuvõttes langeb ära kirurgilise sekkumise vajadus. Tänu sellele, et meie meditsiinikeskuses kasutatakse erilist metoodikat, toimub põlveliigese artroosi ravi mitte ainult maksimaalselt tõhusalt, vaid ka võimalikult lühikese ajaga. See aga tähendab, et patsiendil on suur šanss elada juba õige pea endist aktiivset elu. Meie poole pöördudes õnnestub teil põlveliigese artroos kindlasti välja ravida. Meie arstid teevad kõik võimaliku, et teile tervis tagasi tuua.  
Ravi põhiosa
0
Iga patsiendi jaoks valitakse pärast ülevaatust ja arstiga konsulteerimist individuaalne ravi- ja taastusprogramm. Selle koostavad Moskva Patriootilise Kasvatuse ja Koolispordi Keskuses (МЦФВПВ, teadusosakonna juhataja S.M. Bubnovski, direktor A.V. Fedjukin) koolituse läbinud  kinesioteraapia spetsialistid, kellel on olemas riiklikud akrediteerimistunnistused ja  РООСК sertifikaadid. Raviprotsessi aluseks on treeningud, mis toimuvad meie meditsiinikeskuse taastusravi saalis tänapäevastel spetsiaalsetel trenažööridel. Ei vaja ju kinesioteraapia (kinesis – liikumine, terapia – ravi (ld)) ravipreparaatide võtmist, kirurgilist sekkumist ega korseti kandmist. Treeningud toimuvad juhendaja-metoodiku jälgimise all, kes jälgib liigutuste tegemise õigsust, korrigeerides nende tehnikat. Tänu rangelt annustatud koormustele ja pidevale järk-järgulisele keeerustamisele saab ravi tulemus nähtavaks nii arstile kui patsiendile. Harjutuste tegemise käigus aktiveeruvad lülisamba ja liigeste ümbruse lihased, tänu millele taastud kahjustatud kudede toitainetega varustamine, peatub nende degeneratsioon, liigesed ja lülisammas saab tagasi liikuvuse ja valu taandub. On ju seljavalude tekkepõhjuseks kõige sagedamini sügaval asetsevate seljalihaste spastilisus ja hilisem atroofia (toitainete puudus). Suurim häda – hüpodünaamia – on liikumise ja kehalise aktiivsuse puudujääk. Taastumise kõigis etappides on tähtis kinni pidada õige liikumise ja hingamise tehnikast. Õige hingamiseta pole õiget liikumist. Trenažööridel harjutuste tegemiseks on vaja teada oma normatiivkoormusi, pidada kinni määratud ravirežiimist ja täita spetsialistide nõuandeid. Nende seansside läbimise käigus on vajalik arsti tagasiside. Patsient ei pea ootama, kunas arst tema juurde tuleb ega plaanilist konsultatsiooni. Patsient peab saama oma raviarstile aega viitmata teada anda oma enesetundest, sümptomite isegi tühistest muutustest, edastada arstile oma aistingud, esitada küsimusi ravikuuri käigust jne. Ravi põhiosa on koostatud järgnevuse ja järk-järgulisuse põhimõttel. Harjutusi tehakse järjestikku, koormust aga suurendatakse järk-järgult ja selles protsessis on väga oluliseks teguriks patsiendi-juhendaja ja patsiendi-arsti koostöö. Mida rohkem teavet arst ja juhendaja patsiendilt saavad, seda paremini ja kvaliteetsemalt kulgeb ravi. Minimaalne ravikuur on 12 seanssi kinesioteraapia (taastusravi) saalis. Patsient võib keskust külastada iga päev või ülepäeviti, kuid kohustuslikuks tingimuseks on mitte harvem kui kolm korda nädalas. See on vajalik raviprotsessi kiirendamiseks tervenemise teel. Patsiendi lihased ei tohi kinesioteraapia saalis tehtud harjutusi unustada.
Seljavalu ravi
0
Seljavalud (dorsalgia ja dorsopaatia) on väga levinud häda. Eriti tihti esineb seda inimestel vanuses üle 40. Kuid pahatihti võivad seljavalud kimbutama hakata ka nooremas eas ja siis tekib vajadus hakata ravima skolioosi. Miks tekivad seljavalud? Nimmepiirkond ja selg võivad valu tegema hakata erinevatel põhjustel. Peatume neist peamistel: mittenakkuslikud põletikud — sakroiliit, spondüloartriit, psoriaatiline spondüliit, Behterevi tõbi, reumatoidne distsiit, reaktiivsed artriidid, Crohni tõbi; nakkuslikud — lülisamba tuberkuloos, vaagnaluude osteomüeliit, süüfilis, epiduraalne abstsess, distsiit; degeneratiivsed ja struktuursed — spondüloos, spondüloartroos, lülisamba skolioos, osteokondroos, lülidevaheliste ketaste pitsumine ja vigastused, kaasasündinud või omandatud spondülolistees, spondülolüüs, osteokondropaatia, spinaalstenoos, nimmepiirkonna traumad, luumurrud, verevalumid, mõrad; luude metaboolsed kahjustused — Paget´ tõbi, osteoporoos, ohronoos, hüperparatüreoos ja osteomalaatsia; seljaaju kahjustus; pehmete kudede patoloogia; Nimmepiirkonna ja seljavaludel on ka muid põhjusi, kuid neid tuleb ette märksa harvemini. Kuid sõltumata valude tekkimise põhjustest tuleb neid tingimata ravida. Ravi pakub meie Sankt-Peterburgis tegutsev kliinik, kus töötavad rikkaliku praktilise töökogemusega arstid. Seepärast saab igaüks arvestada seljavalude tõhusa raviga. Kõigepealt viivad nad läbi diagnostika, miks need valud just teil tekkisid. Seejärel  koostavad doktorid toimiva raviskeemi. See valmistatakse ette igaühe jaoks  individuaalselt. Kokkuvõttes saavutatakse parim ravitulemus, mis ei lase ennast kaua oodata. Valud nimme- ja teistes lülisamba osades mööduvad juba pärast esimesi seansse ja mis peamine — ei tule ka hiljem tagasi. Ravi lõppedes on saavutatud järgmine: propriotseptiivsete mehhanismide taastumine; lihaste reinnervatsiooni, toitaine- ja verevarustuse paranemine; lihaskorseti taastumine; kesklihaste mahu ja jõu suurenemine. Tähtis on ka see, et lülisamba ravi toimub ilma operatsioonita. Kuna raviprotsessis kasutatakse tänapäevaseid seadmeid, ei vaja te kindlasti kirurgilist sekkumist. Lisaks sellele võite te doktor Bubnovski meditsiinikeskuses läbida rühihäirete profülaktika. See on väga oluline, kuna aitab ennetada paljude haiguste tekkimist. Seejuures soovitatakse seda mitte ainult täiskasvanutele, vaid ka lastele, kuna laste seas ei saa rühihäireid enam ammu haruldaseks pidada. Meie spetsialistid viivad teil kindlasti läbi lülisamba kompleksse profülaktika ja ravi ja te jääte saavutatud tulemusega kindlasti rahule. Meie aitame teil tervise taastada ja seda säilitada.
Skolioosi ravi
0
Seljavalud (dorsalgia ja dorsopaatia) on väga levinud häda. Eriti tihti esineb seda inimestel vanuses üle 40. Kuid pahatihti võivad seljavalud kimbutama hakata ka nooremas eas ja siis tekib vajadus hakata ravima skolioosi. Miks tekivad seljavalud? Nimmepiirkond ja selg võivad valu tegema hakata erinevatel põhjustel. Peatume neist peamistel: mittenakkuslikud põletikud — sakroiliit, spondüloartriit, psoriaatiline spondüliit, Behterevi tõbi, reumatoidne distsiit, reaktiivsed artriidid, Crohni tõbi; nakkuslikud — lülisamba tuberkuloos, vaagnaluude osteomüeliit, süüfilis, epiduraalne abstsess, distsiit; degeneratiivsed ja struktuursed — spondüloos, spondüloartroos, lülisamba skolioos, osteokondroos, lülidevaheliste ketaste pitsumine ja vigastused, kaasasündinud või omandatud spondülolistees, spondülolüüs, osteokondropaatia, spinaalstenoos, nimmepiirkonna traumad, luumurrud, verevalumid, mõrad; luude metaboolsed kahjustused — Paget´ tõbi, osteoporoos, ohronoos, hüperparatüreoos ja osteomalaatsia; seljaaju kahjustus; pehmete kudede patoloogia; Nimmepiirkonna ja seljavaludel on ka muid põhjusi, kuid neid tuleb ette märksa harvemini. Kuid sõltumata valude tekkimise põhjustest tuleb neid tingimata ravida. Ravi pakub meie Sankt-Peterburgis tegutsev kliinik, kus töötavad rikkaliku praktilise töökogemusega arstid. Seepärast saab igaüks arvestada seljavalude tõhusa raviga. Kõigepealt viivad nad läbi diagnostika, miks need valud just teil tekkisid. Seejärel  koostavad doktorid toimiva raviskeemi. See valmistatakse ette igaühe jaoks  individuaalselt. Kokkuvõttes saavutatakse parim ravitulemus, mis ei lase ennast kaua oodata. Valud nimme- ja teistes lülisamba osades mööduvad juba pärast esimesi seansse ja mis peamine — ei tule ka hiljem tagasi. Ravi lõppedes on saavutatud järgmine: propriotseptiivsete mehhanismide taastumine; lihaste reinnervatsiooni, toitaine- ja verevarustuse paranemine; lihaskorseti taastumine; kesklihaste mahu ja jõu suurenemine. Tähtis on ka see, et lülisamba ravi toimub ilma operatsioonita. Kuna raviprotsessis kasutatakse tänapäevaseid seadmeid, ei vaja te kindlasti kirurgilist sekkumist. Lisaks sellele võite te doktor Bubnovski meditsiinikeskuses läbida rühihäirete profülaktika. See on väga oluline, kuna aitab ennetada paljude haiguste tekkimist. Seejuures soovitatakse seda mitte ainult täiskasvanutele, vaid ka lastele, kuna laste seas ei saa rühihäireid enam ammu haruldaseks pidada. Meie spetsialistid viivad teil kindlasti läbi lülisamba kompleksse profülaktika ja ravi ja te jääte saavutatud tulemusega kindlasti rahule. Meie aitame teil tervise taastada ja seda säilitada.  
Trauma- ja operatsioonijärgne taastumine
0
Sageli saab hooletusse jäetud lülisambaprobleemidest vabastada kõikvõimalike patoloogiate õnnestunud kirurgiline ravi. Kuid kirurgia võimuses ei ole parandada ligamentide ja lihaste nõrkust, mis toob vältimatult kaasa uued probleemid. Tänu operatsioonile taastub ainult töövõime ja kehaline aktiivsus, see aga on kõigest 30% probleemi lahendusest. Kellelegi ei ole saladus, et pärast kirurgilist ravi võivad tekkida tüsistused: valu tugevnemine, sisemine verejooks, närvilõpmete kahjustused, armkoe moodustumine jms. Väga tähtis on teada, kuidas pärast operatsiooni õigesti käituda ja neid reegleid järgida. Seepärast tagab 70% edust tervenemise teel õigeaegne kvalifitseeritud operatsioonijärgne rehabilitatsioon. Tänu sellele õpib patsient selga heas vormis hoidma ja suudab tarvitusele võtta vajalikud meetmed traumade  vältimiseks tulevikus. Operatsioonijärgseks rehabilitatsiooniks on hulk meetodeid, kuid milles siis seisneb doktor Bubnovski meetodi peamine eelis? Bubnovski väljatöötatud meetod – see on kompleks spetsiaalseid, individuaalselt valitud harjutusi, mida tehakse mitmefunktsioonilistel antigravitatsiooni ja dekompressiooni funktsiooniga trenažööridel (MTB). Kõik harjutused on täiesti ohutud ja praktiliselt valutud. On väga oluline, et pärast operatsiooni oleks iga liigutus anatoomiliselt õige, kuna üsna sageli püsib lülisambas valusündroom ja liigutused on kammitsetud. Seepärast on treeningud patsiendile kokku pandud individuaalse programmi järgi ja toimuvad meditsiinikeskuse sertifitseeritud spetsialistide tähelepaneliku jälgimise all. Õigesti sooritatud harjutused koos õige hingamisega parandavad vereringet ja füüsilist vormi, võimaldavad vältida operatsioonijärgseid tüsistusi ja lühendada taastumiaega. Need aitavad lülisamba koormust vähendada, taastades lülisamba konkreetse piirkonna funktsioonid ning võimaldades hoida kogu luu- ja lihaskond heas vormis. Te elasite üle trauma, liigeseasendus- või lülisambaoperatsiooni? Nüüd on eluliselt vajalik hakata liikuma – liikuma doktor Bubnovski meetodi järgi! Taastades musklid ja tõstes organismi üldist toonust.  
Traumajärgne rehabilitatsioon
0
Pärast luumurde, traumasid ja operatsioone vajab iga patsient taastusravi. See aitab täielikult terveneda ja normaalse elu juurde tagasi pöörduda. Selleks, et luumurru-, trauma- ja operatsioonijärgne rehabilitatsioon kulgeks võimalikult tõhusalt ega võtaks palju aega, on väga tähtis, et see toimuks kogenud spetsialistide kontrolli all. Kui vajate taastusravi Sankt-Peterburgis, saate selle läbida meie meditsiinikeskuses. Meil töötab ainult kõrge kvalifikatsiooniga personal, kes hoolitseb teie tervise eest ja annab endast kõik, et rehabilitatsioon pärast lülisamba operatsiooni, saadud vigastust või luumurdu kulgeks edukalt. See on meie jaoks kõige olulisem ja peamine. Meie spetsialistid aitavad teil taastada kõik organismi kaotatud ja häirunud omadused ja funktsioonid. Meditsiinikeskuses on olemas kõik selleks vajalik: ainulaadsed metoodikad; tänapäevased seadmed; professionaalsed arstid. Meie keskuse töötajad mitte ainult aitavad pärast luumurdu, operatsiooni või traumat taastuda, vaid ka teevad nii, et te vabaneksite tagajärgedest, aga ka sageli tekkivatest defektidest. Tänu eesrindliku sisseseade kasutamisele õnnestub minimeerida valuaistingud taastusravi läbimisel pärast puusa- ja põlveliigese endoproteesimist. Meie doktorid on suure praktilise kogemusega ja seepärast on kõik väljatöötatud programmid lülisamba operatsioonidele, traumadele ja luumurdudele järgnevaks taastusraviks kõige optimaalsemad. Eriti tähtis on, et need valitakse iga patsiendi jaoks individuaalselt ja kuna spetsialistid kontrollivad alati põlveliigese endoproteesimisele ja teistele operatsioonidele järgneva taastusravi kulgu, on see alati tulemuslik. Taastumine pärast traumasid ja luumurde toimub patsiendi jaoks mugavates tingimustes. Ka see aitab taastumisprotsessi kiirendada. Pärast taastusravikuuri läbimist on patsientidel täheldatavad järgmised paranemise tundemärgid: normaliseeruvad vere- ja lümfiringlus; taastub kahjustatud kudede ainevahetus, mis on eriti oluline liigeste rehabilitatsiooni läbimisel; normaliseeruvad organismi funktsioonid tervikuna. Võite olla kindlad, et meie keskuses kulgeb luumurdude ja traumade rehabilitatsioon, aga ka operatsioonijärgne taastumine edukalt ega veni pikale. Teeme selleks kõik võimaliku.  

DOKTOR BUBNOVSKI MEDITSIINIKESKUS TALLINNAS

KAS LIIGESE- JA SELJAVALUD ON ELURÜTMI SEGI LÖÖNUD NING KÕIK GRAAFIKUD PEA PEALE PÖÖRANUD?KAS LIIKUMINE ON PIIRATUD JA PIKEMAT AEGA ISTUDA, SEISTA NING ISEGI LAMADA ON RASKE? KAS ÜHA ROHKEM ASJU ON TEILE KEELATUD, KUIGI TAHAKSITE VEEL PALJU ÄRA TEHA?KAS RAHA ON RAISATUD JA JÄÄNUD ON VALU, MEELEHEIDE NING VIIMANE PAKKUMINE - OPERATIIVNE RAVI?KUI ÜLALKIRJELDATUD OLUKORD ON TEILE KUIDAGI TUTTAV – SIIS MEIE TÖÖTAME TEIE HEAKS!

Seda metoodikat võivad kasutada ainult sertifitseeritud spetsialistid, seepärast nõudke konsultatsioonidel kinesioterapeudi sertifikaadi ja litsentsi esitamist – vaid see garanteerib ravi ohutuse ja efektiivsuse!

Meie juurde tullakse, sest:

  • Traditsioonilised ravimeetodid pole toiminud

Traditsioonilised meetodid võitlevad vaid tagajärjega (süvalihaste spasmiga), st nad vaigistavad lihtsalt valu ja seepärast on nende toime ajutine või puudub üldse. Meie võitleme valu põhjusega, mistõttu on meie ravi tulemus silmnähtav ja mõistetav.

Pakutud on kirurgilist ravi, kuid pole ühtegi garantiid

Kui passiivsed ravimeetodid (tabletid, süstid, füsioteraapia, manuaalteraapia) pole tulemust andnud, on ainuke väljapääs operatiivne ravi. Aga sel meetodil pole ühtegi garantiid, on vaid võimalike tõsiste komplikatsioonide ja ajutise invaliidsusega kaasnevate piirangute loetelu. Meie pakume järele proovitud mittekirurgilist ravimeetodit reaalsete paranemislugudega.

Otsitakse ravimeetodit, mis põhineb haiguse tekkepõhjusel
Selliseid patsiente pole palju, kuid nad võidavad märgatavalt nii raviajas kui materiaalses mõttes, katsetamata enda peal tabletiravi või „laiskade“ protseduure. Meil on rõõm pakkuda ravi, mis põhineb haiguse tekkepõhjusel. Oleme valmis teid sellel mitte just kõige kergemal, kuid see-eest väga kindlal teekonnal aitama.

  • Meid on soovitanud meie patsientide sugulased või tuttavad.

Tuhanded doktor Bubnovski metoodi järgi töötavates keskustes ravi saanud patsiendid on saavutanud positiivseid ravitulemusi. Loomulikult jagavad nad seda rõõmu oma lähedastega. Ja see reklaam on kõige väärtuslikum, kuna väljendab kõrgeimat hinnangut meie tegevusele.

Töötame S. Bubnovski metoodika järgi,

  • mida kasutatakse enam kui 100 keskuses nii Venemaal kui välismaal ja mis on aidanud tuhandeid inimesi
  • mis on kättesaadavam kui traditsioonilise „ravi“ ülepaisutatud kompleksprogrammid (medikamendid, füsioteraapia, massaaž, manuaalteraapia jms)
  • mis mitte ainult ei vaigista valu, vaid ravib selle põhjust


Te veendute meie ravi efektiivsuses! Selleks tuleb teil vaid individuaalprogrammi alusel teha spetsiaalsetel trenažööridel harjutusi ja järgida kodus lihtsaid soovitusi.

Kõik, mida paranemiseks vajate, on teie organismis olemas, tuleb vaid enda kallal tööd teha – aktiivselt ja spetsialistide järelevalve all. Nemad teavad haiguste põhjusi ja loovad seetõttu PARANEMISLUGUSID, mitte HAIGUSLUGUSID.

Metoodika on väga efektiivne osteokondroosi, lülivaheketta songa, artriidi, artroosi, selja- ja liigesevalu korral.

Bubnovski keskuses aadressil 10151, Tallinn, Narva mnt 13 on

  • kogu personal läbinud koolituse doktor Bubnovski keskuses Sokolnikis (Moskva)
  • avar rehabilitatsioonisaal
  • saadaval kõik vajalikud lisameetodid: saun, liigesevõimlemine (partervõimlemisena)
  • sõbralik ja avameelne õhkkond
  • Need on üliefektiivse töö tähtsad tegurid.

Meil on hea meel pakkuda teile soodustusi. Lähemalt jaotisest „Kampaaniad ja soodustused“

Ravimeetodil on vastunäidustusi. Vajalik on spetsialisti konsultatsioon.

 

Peakeskus:

http://www.bubnovsky.ru/

 

Kõikide keskuste nimekiri:

http://www.bubnovsky.org/feedbacks/

Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski