Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

Liigeste ravi

Enamasti jagatakse haigused tasemete järgi:

  1. Esimene tase – mõõdukas valu liigese piirkonnas, liigese liikuvuse ulatus jääb seejuures muutumatuks.
  2. Teine tase – valuaistingud on intensiivsemad, tekivad liigeses mis tahes liigutuse puhul. Tekib irradiatsioon (valu levimine teistesse piirkondadesse), liigutuste ulatuse mõõdukas vähenemine.
  3. Kolmas tase – pidevad tugevad valud, võimalikud ka rahulolekus ilma liigutustega selge seoseta. Liigutuste ulatuse selgesti väljenduv piiratus.

Traditsiooniliste ravimeetodite arstid algselt eitavad  müofastsiaalsete kudede düstroofia kui lülisamba ja liigeste patoloogia arengu põhjuse rolli. Sellest ka «ravimeetodid»: määratakse blokaade, valuvaigisteid, korseti kandmist jne. Kõik see koos võib valu ajutiselt ära võtta, kuid ei lahenda probleemi. Kõige hullem on, et selline ravi viib liigeste enda lihaste atroofia ja patsiendi elukvaliteedi märgatava languseni. Antud ravitaktika puhul on patsiend täiesti tegevusetu. Meile aga on väga oluline, et patsiend saaks raviprotsessist aru ja sellest aktiivselt osa võtaks.

S.M. Bubnovski metoodika põhjal ravitakse individuaalselt valitud harjutuste abil edukalt koksartroosi,  suurte liigeste artroose ja artriite (põlve-, puusa-, õla- ja küünasliigeste artroos). Pärast treeninguid taastub liigespindade toitumine, suureneb liikuvus ja valu kaob. Seejuures ei ole vaja võtta organismi teistele süsteemidele negatiivselt mõjuvaid ravimeid ning inimese üldine seisund ja elukvaliteet paranevad.

Keskuse arstid uurivad luu- ja lihaskonna lihaste ja sidemete seisundit ja määravad seejärel individuaalse raviprogrammi taastusravisaalis spetsiaalsete trenažööride abil.

Patsient osaleb aktiivselt kinesioteraapia meetodil läbiviidavas raviprotsessis, treenides spetsiaalselt tema jaoks koostatud ning kaasnevaid haigusi ja organismi iseärasusi arvestava kava alusel.

Liigeste patoloogia ravi nõuab kompleksset ja individuaalset lähenemist ja just sellist lähenemist rakendatakse meie keskuses. See võimaldab meie patsientidel mitte ainult vabaneda valust, vaid mis peamine – kõrvaldada selliste seisundite põhjused.

«Liigeseid ravivad ainult nende enda lihased! Oma lihaseid juhite ainult Teie ise!

Ülejäänu on ravi illusioon ja annab vaid ajutist leevendust. Teist teed ei ole. Jah, see on raske, aga väga usaldusväärne.»

S.M. Bubnovski

 

SPETSIALISTID

Tukhvatullin Vadim Kamilyevich

Instruktor-metoodik.
Üksikasjalikumalt

Keskusesse saate registreeruda meie kodulehel lehel märgitud telefonidel kontaktide täites vormi

Registreeru
Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski