Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

Saunateraapia

Saun – see ei ole lihtsalt koht hügieeniprotseduurideks ja lõõgastumiseks, vaid ka iidne viis tervise taastamiseks ning tõhus meetod karastamiseks ja organismi tugevdamiseks! See on koht, millel on ammendamatu tervendav jõud, koht keha nooruse ja ilu hoidmiseks!

Kinesioteraapias on saunateraapial lülisamba ja suurte liigeste haiguste ravis vastutav funktsioon! Pärast harjutusi võimlemissaalis trenažööridel ei ole lihasvalu välistatud. No ja parim ja kõige tõhusam vahend liigestes ja lihastes valu ja tursete leevendamiseks on külm vesi! Kuidas see ometi toimib? Kõik on väga lihtne! Põletikulistes piirkondades alandab külm vesi, eriti pärast leili keha lokaalset temperatuuri, parandab vereringet, taastab organismi haigete kudede isheemiliste piirkondade mikrotsirkulatsiooni, millega kaasneb lihaste ja ligamentide struktuuri elastsuse taastumine. Saunateraapia mõjul kaovad valu ja väsimustunne, mis on seotud piimhappe kiire kadumisega lihastest ja edasi toimub selle intensiivne muutumine glükogeeniks – üheks lihastegevuseks vajalikuks energiaallikaks. Jahedad veeprotseduurid tõstavad immuunsust ja on üldtugevdava toimega kõigile inimese organismi funktsionaalsetele süsteemidele, aga taastavad ka kindluse iseenda jõusse!

Saunas käimisel on kahtlemata palju plusse. See taastab reipuse, rahustab oivaliselt närvisüsteemi, parandab vaimseid võimeid ja reguleerib ülekaalu. Saunas on soovitav käia paljude närvisüsteemi, kuse- ja suguelundite, seedetrakti, südame-veresoonkonna, naha- ning tugi- ja liikumisaparaadi  algstaadiumis haiguste ja ainevahetushäirete raviks. Tänu aktiivsele higieritusele leili võtmisel ja külma veega ülevalamisele puhastub nahk laitmatult ja uhutakse maha surnud naharakud. Selle tulemusena muutub nahk puudutamisel siidiseks ja siledaks.

Saunateraapia esimene seanss on koolitav ja kestab 20-30 minutit. Määrame igale keskusesse pöördujale reaalse tegevusprogrammi, arvestades kaasnevat patoloogiat, mille läbimisel saavutab ta talle vajaliku tulemuse ilma illusioonideta ja fantaasiata imelisest tervenemisest!

Saunateraapia on tõeliselt tõhusaim  valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, mille loodus ja esivanemate tarkus on meile kinkinud.

Terve ravitsükli läbimisel on saun patsiendile tasuta.

SPETSIALISTID

Platonova Irina Olegovna

Arst-kinesioterapeut. Luu- ja lihassüsteemi haiguste profülaktika ja ravi S. Bubnovski meetodil. Töötab alates
Üksikasjalikumalt

Keskusesse saate registreeruda meie kodulehel lehel märgitud telefonidel kontaktide täites vormi

Registreeru
Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski