Millest raviprotsess koosneb:
Soovitav on kaasa võtta:
Konsultatsioon koosneb kolmest etapist:
I Haiguse analüüsimine, ravipõhimõtete selgitamine;
II Individuaalne diagnoosimine kušetil, aga ka müofastsiaalne diagnostika;
III Diagnostiline testimine.
Esimesele konsultatsioonile võib tulla ilma ülesvõteteta, kui aga nende järele tekib vajadus, saadab arst sellele diagnostilisele protseduurile.
Diagnostiline testimine võimaldab raviplaani individuaalselt korrigeerida, mille järel antakse prognoos ravi kestuse kohta (12-36 seanssi). Selleks etapiks on vaja kaasa võtta mugav spordiriietus ja -jalatsid.
Ravi aluse moodustavad treeningud taastusravisaalis juhendaja-metoodiku käe ja arsti kontrolli all.
Kõigile absoluutselt vajalik kuur koosneb 12 seansist. Treeninguid võib külastada iga päev või ülepäeviti, aga mitte harvem kui kolm korda nädalas.
Programm on arvestatud just 12, aga mitte 3-5 seansiks!
Raviprogrammi läbimise käigus on vajalik arsti tagasiside, s.t, et patsient peab seansside ajal oma aistingud ja tekkivad küsimused arstile edasi andma. Programm koostatakse järgnevuse ja järk-järgulisuse põhimõttel.
Ravi vajalikks komponendiks on liigeste partervõimlemine. Treeningud toimuvad rühmas juhendaja-metoodiku juhatusel.
Võimlemise eesmärk on liikumismustri parandamine, liigutuste koordinatsiooni taastamine, nende lihaste läbitöötamine, mis ei saa trenažööridel treenides piisavalt kaasatud (eelkõige kõhupressilihased). Treeningud toimuvad muusika saatel ja lõpevad venitus- ja lõõgastusharjutustega.
Harjutused trenažööridel ja võimlemissaalis lõpetab saun – tõeliselt tõhusaim valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, mille loodus ja esivanemate tarkus on meile kinkinud.
Esimene seanss on koolitav. Seansi kestus 20-30 minutit.
Määrame igale keskusesse pöördujale reaalse tegevusprogrammi, arvestades kaasnevat patoloogiat, mille läbimisel saavutab ta talle vajaliku tulemuse ilma illusioonideta ja fantaasiata imelisest tervenemisest.