Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

Ravi põhiosa

Iga patsiendi jaoks valitakse pärast ülevaatust ja arstiga konsulteerimist individuaalne ravi- ja taastusprogramm. Selle koostavad Moskva Patriootilise Kasvatuse ja Koolispordi Keskuses (МЦФВПВ, teadusosakonna juhataja S.M. Bubnovski, direktor A.V. Fedjukin) koolituse läbinud  kinesioteraapia spetsialistid, kellel on olemas riiklikud akrediteerimistunnistused ja  РООСК sertifikaadid.

Raviprotsessi aluseks on treeningud, mis toimuvad meie meditsiinikeskuse taastusravi saalis tänapäevastel spetsiaalsetel trenažööridel. Ei vaja ju kinesioteraapia (kinesis – liikumine, terapia – ravi (ld)) ravipreparaatide võtmist, kirurgilist sekkumist ega korseti kandmist.

Treeningud toimuvad juhendaja-metoodiku jälgimise all, kes jälgib liigutuste tegemise õigsust, korrigeerides nende tehnikat. Tänu rangelt annustatud koormustele ja pidevale järk-järgulisele keeerustamisele saab ravi tulemus nähtavaks nii arstile kui patsiendile. Harjutuste tegemise käigus aktiveeruvad lülisamba ja liigeste ümbruse lihased, tänu millele taastud kahjustatud kudede toitainetega varustamine, peatub nende degeneratsioon, liigesed ja lülisammas saab tagasi liikuvuse ja valu taandub. On ju seljavalude tekkepõhjuseks kõige sagedamini sügaval asetsevate seljalihaste spastilisus ja hilisem atroofia (toitainete puudus). Suurim häda – hüpodünaamia – on liikumise ja kehalise aktiivsuse puudujääk.

Taastumise kõigis etappides on tähtis kinni pidada õige liikumise ja hingamise tehnikast. Õige hingamiseta pole õiget liikumist. Trenažööridel harjutuste tegemiseks on vaja teada oma normatiivkoormusi, pidada kinni määratud ravirežiimist ja täita spetsialistide nõuandeid.

Nende seansside läbimise käigus on vajalik arsti tagasiside. Patsient ei pea ootama, kunas arst tema juurde tuleb ega plaanilist konsultatsiooni. Patsient peab saama oma raviarstile aega viitmata teada anda oma enesetundest, sümptomite isegi tühistest muutustest, edastada arstile oma aistingud, esitada küsimusi ravikuuri käigust jne.

Ravi põhiosa on koostatud järgnevuse ja järk-järgulisuse põhimõttel. Harjutusi tehakse järjestikku, koormust aga suurendatakse järk-järgult ja selles protsessis on väga oluliseks teguriks patsiendi-juhendaja ja patsiendi-arsti koostöö. Mida rohkem teavet arst ja juhendaja patsiendilt saavad, seda paremini ja kvaliteetsemalt kulgeb ravi.

Minimaalne ravikuur on 12 seanssi kinesioteraapia (taastusravi) saalis. Patsient võib keskust külastada iga päev või ülepäeviti, kuid kohustuslikuks tingimuseks on mitte harvem kui kolm korda nädalas. See on vajalik raviprotsessi kiirendamiseks tervenemise teel. Patsiendi lihased ei tohi kinesioteraapia saalis tehtud harjutusi unustada.

SPETSIALISTID

Gorbatsev Georgii

Instruktor-metoodik. Instruktor-metoodik. Luu- ja lihassüsteemi haiguste profülaktika ja ravi S. Bubnovski meetodil. Töötab alates Tallinna keskuse avamisest 4. veebruaril 2017.
Üksikasjalikumalt

Potyomin Vadim Sergeevich

Arst-kinesioterapeut. Luu- ja lihassüsteemi haiguste profülaktika ja ravi S. Bubnovski meetodil. Töötab alates
Üksikasjalikumalt

Keskusesse saate registreeruda meie kodulehel lehel märgitud telefonidel kontaktide täites vormi

Registreeru
Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski