Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

Skolioosi ravi

Seljavalud (dorsalgia ja dorsopaatia) on väga levinud häda. Eriti tihti esineb seda inimestel vanuses üle 40. Kuid pahatihti võivad seljavalud kimbutama hakata ka nooremas eas ja siis tekib vajadus hakata ravima skolioosi.

Miks tekivad seljavalud?

Nimmepiirkond ja selg võivad valu tegema hakata erinevatel põhjustel. Peatume neist peamistel:

  • mittenakkuslikud põletikud — sakroiliit, spondüloartriit, psoriaatiline spondüliit, Behterevi tõbi, reumatoidne distsiit, reaktiivsed artriidid, Crohni tõbi;
  • nakkuslikud — lülisamba tuberkuloos, vaagnaluude osteomüeliit, süüfilis, epiduraalne abstsess, distsiit;
  • degeneratiivsed ja struktuursed — spondüloos, spondüloartroos, lülisamba skolioos, osteokondroos, lülidevaheliste ketaste pitsumine ja vigastused, kaasasündinud või omandatud spondülolistees, spondülolüüs, osteokondropaatia, spinaalstenoos, nimmepiirkonna traumad, luumurrud, verevalumid, mõrad;
  • luude metaboolsed kahjustused — Paget´ tõbi, osteoporoos, ohronoos, hüperparatüreoos ja osteomalaatsia;
  • seljaaju kahjustus;
  • pehmete kudede patoloogia;

Nimmepiirkonna ja seljavaludel on ka muid põhjusi, kuid neid tuleb ette märksa harvemini. Kuid sõltumata valude tekkimise põhjustest tuleb neid tingimata ravida. Ravi pakub meie Sankt-Peterburgis tegutsev kliinik, kus töötavad rikkaliku praktilise töökogemusega arstid. Seepärast saab igaüks arvestada seljavalude tõhusa raviga. Kõigepealt viivad nad läbi diagnostika, miks need valud just teil tekkisid. Seejärel  koostavad doktorid toimiva raviskeemi. See valmistatakse ette igaühe jaoks  individuaalselt. Kokkuvõttes saavutatakse parim ravitulemus, mis ei lase ennast kaua oodata. Valud nimme- ja teistes lülisamba osades mööduvad juba pärast esimesi seansse ja mis peamine — ei tule ka hiljem tagasi. Ravi lõppedes on saavutatud järgmine:

  • propriotseptiivsete mehhanismide taastumine;
  • lihaste reinnervatsiooni, toitaine- ja verevarustuse paranemine;
  • lihaskorseti taastumine;
  • kesklihaste mahu ja jõu suurenemine.

Tähtis on ka see, et lülisamba ravi toimub ilma operatsioonita. Kuna raviprotsessis kasutatakse tänapäevaseid seadmeid, ei vaja te kindlasti kirurgilist sekkumist.

Lisaks sellele võite te doktor Bubnovski meditsiinikeskuses läbida rühihäirete profülaktika. See on väga oluline, kuna aitab ennetada paljude haiguste tekkimist. Seejuures soovitatakse seda mitte ainult täiskasvanutele, vaid ka lastele, kuna laste seas ei saa rühihäireid enam ammu haruldaseks pidada.

Meie spetsialistid viivad teil kindlasti läbi lülisamba kompleksse profülaktika ja ravi ja te jääte saavutatud tulemusega kindlasti rahule. Meie aitame teil tervise taastada ja seda säilitada.

 

SPETSIALISTID

Tukhvatullin Vadim Kamilyevich

Instruktor-metoodik.
Üksikasjalikumalt

Potyomin Vadim Sergeevich

Arst-kinesioterapeut. Luu- ja lihassüsteemi haiguste profülaktika ja ravi S. Bubnovski meetodil. Töötab alates
Üksikasjalikumalt

Keskusesse saate registreeruda meie kodulehel lehel märgitud telefonidel kontaktide täites vormi

Registreeru
Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski