Keskus doktor Bubnovski Tallinn
Doktor Bubnovski keskus Tallinnas

Konsultatsioon

Kui traditsiooniline füsioteraapia ei aidanud, arstid aga suunasid operatsioonile, siis enne kui nõustute, tulge arst-kinesioterapeudi konsultatsioonile!

Konsultatsioon koosneb kolmest etapist:

I Haiguse analüüsimine, ravipõhimõtete selgitamine

Selles etapis teeb arst-kinesioterapeut patsiendi jutu põhjal selgeks haiguse allika. Ta selgitab patsiendile, miks on vaja kasutada kinesioteraapia meetodit. Kuidas ja millise aja jooksul meetod tal haigusest võitu aitab saada.  Mida patsient pärast ravi Bubnovski metoodika raames saab.

II  Individuaalne diagnoosimine kušetil, aga ka müofastsiaalne diagnostika

Diagnoosimine viiakse läbi läbivaatuskušetil. Arst kontrollib patsiendi organismi reaktsiooni kehaasendi muutmisel ja lihtsate harjutuste sooritamisel.

Kuptšinskaja tn 4 korpuses 4 asuvas keskuses on võimalik läbida diagnoosimine aparaadiga «Müofastsiograaf», mille on välja töötanud dr med Sergei Mihhailovitš Bubnovski, dr biol, prof G.A. Bobkov, cand med I.A. Permjakov. Selle tööpõhimõte põhineb naha üksikute bioloogiliselt aktiivsete punktide elektrijuhtivuse mõõtmisel koos nende vastava kombinatsiooniga ja nende väärtuste «aplitseerimisel»  seljaaju segmentidele.

Müofastsiograafiline diagnostika võimaldab:

- hinnata segmentaarselt lihaste (kaela, rinna ja nimme-ristluu piirkonna) funktsionaalset aktiivsust;

- selgitada välja teiste haiguste taha maskeerunud varjatult kulgevad tugi- ja liikumisaparaadi haigused;

- teha kindlaks piki lülisamba telge paiknevate lihasgruppide funktsionaalse pinge asümmeetria.

Uuringu käigus tehakse kaks mõõtmist – enne ja pärast saalis testimist. Graafiku kujul saadud andmed näitavad kujukalt seljalihaste seisundit käesoleval ajahetkel, aga ka ainevahetuse taset lihaskoes, mis annab võimaluse süvaanalüüsiks, et koostada individuaalne tervenemiskava.

III  Diagnostiline testimine

Testimine toimub kinesioteraapia saalis – seepärast on vajalikud mugavad spordiriided ja -jalatsid. Diagnostika aitab kindlaks määrata patsiendi vastupidavuse astme.

Konsultatsiooni tulemuste põhjal koostatakse iga patsiendi jaoks individuaalne harjutuste kompleks ja prognoositakse ravi vajalik kestus – reeglina 12-36 kinesioteraapia seanssi. Ravi käigus võib seansside arv muutuda.

Konsultatsioonile on soovitav kaasa võtta:

- lülisambavalude korral – magnetresonantstomograaf (MRT) või kompuutertomograaf (KT);

- liigesevalude korral – röntgeniülesvõtted;

- kaasnevate haiguste olemasolu korral – väljavõte haigusloost või patsiendikaardist.

 

SPETSIALISTID

Gorbatsev Georgii

Instruktor-metoodik. Instruktor-metoodik. Luu- ja lihassüsteemi haiguste profülaktika ja ravi S. Bubnovski meetodil. Töötab alates Tallinna keskuse avamisest 4. veebruaril 2017.
Üksikasjalikumalt

Keskusesse saate registreeruda meie kodulehel lehel märgitud telefonidel kontaktide täites vormi

Registreeru
Elu kaotab see, kes ei ole vanaduseks valmistunud, vanadus aga ei ole vanus, vaid lihaskadu.
S.M. Bubnovski